Služby

  • Rekondiční masáže
  • Sportovní masáže
  • Spoušťové body „Trigger points“
  • Cvičení na balančních pomůckách

Cena terapie 1 hod. / 450,-

Rekondiční masáž:
Je masáž celého těla psa, která přispívá k celkové regeneraci svalů, prokrvení, odstranění svalového napětí a uvolnění. Je velmi důležitá při rekonvalescenci psa po onemocnění či zranění. Podporuje také lymfatický systém a má velmi kladný vliv na psychiku psa.
Sportovní masáž:
U psů se sportovním zaměřením, nebo i jen u velmi aktivních psů, kteří mají fyzickou zátěž, dochází k častému přetěžování svalů. Sportovní masáž se tedy nejčastěji zařazuje před výkonem, aby se sval zcela prokrvil a mohl plnit svoji funkci při následujících výkonech. Zároveň (potencionálně chrání) před nežádoucími zraněními.
Spoušťové body „Trigger points“:
Spoušťové body se objevují ve svalech nejčastěji po přetížení. Tyto malé uzlíčky jsou velmi bolestivé na dotek, mohou způsobit jak svalové napětí, tak i bolest svalů vzdálených od spoušťového bodu. Následkem toho může být ochablost svalů a celkové omezení pohybu. Po odstranění spoušťových bodů je vždy vhodné posílení oslabených svalů a dostatečný strečink.
Cvičení na balančních pomůckách:
Je pro psy velmi zábavná a hravá metoda posilování, trénování a cvičení. Pejsci musí udržet balanc na nestabilní ploše, což je velmi náročné, a tím se zapojují jak velké svalové skupiny, tak i kosterní svalstvo. Stupně náročnosti cvičení se dají pro pokročilé samozřejmě zvyšovat a zkouší se obtížnější balanční cviky. Cvičení na balančních pomůckách je vhodné jak pro psy se sportovním zaměřením tak i pro ty méně aktivnější.